همه چیز درباره اسلحه AK-47 یا کلاش در کانتر 1.6

آموزش اسلحه کلاش در کانتراستریک انلاین

 

به طور حتم اسلحه کلاشینکف را همه میشناسید و حداقل یکبار اسمش را شنیدید یا این اسلحه را دست سربازی دیدید.  یک سری معلومات اولیه از این سلاح مرگبار میدهم تا بیشتر با آن آشنا شوید. اسلحه AK-47 معروف به کلاشینکف یا به اختصار کلاش ساخت کشور روسیه است که حدود 80 سال است به طور گسترده استفاده میشود و هنوز هم جایگاهش را از دست نداده و این فقط بخاطر ویژگی منحصر به فرد این اسلحه است. وزن حدود 3 کیلوگرم دارد و طولش کمی کمتر از یک متراست(حدود 82.8 سانتی متر بدون نیزه).

اسلحه کلاش کانتر 1.6

دارای دو نوع کامل و تاشو است که نوع تاشوی آن بسته به نحوه تا شدن به سه دسته تاشو از پایین- تاشو از جانب و نوع تلسکوپی که یک مدل جدید هست تقسیم بندی میشود. نوع ثابت این اسلحه به دلیل حجم بزرگ تر استفاده کمتری در کارهای نظامی دارد و عمدتا از نوع تاشو استفاده میشود که فضای کمتری را اشغال میکند. گلنگدن این اسلحه به صورت چرخشی کار میکند و اسلحه با فشار گاز ناشی از انفجار باروت دوباره مسلح میشود. قابلیت تنظیم در دو حالت تک زن و رگبار دارد و گلوله ای که عمدتا استفاده میکند نوع کالیبر 7.62 میلی متر است با این حال از انواع دیگر هم استفاده می کند.

گلوله کالیبر ای کی 47

خشاب های 5تا 75 گلوله ای دارد و حتی خشاب 100 گلوله ای هم برایش وجود دارد.

اسلحه کلاشینکف کانتر 1.6

این اسلحه برد خیلی خوبی دارد و تا 2کیلومتر گلوله ها را پرتاب میکند ولی برد موثر آن به طوری که بشود هدف گیری صحیحی انجام داد حدود یک کیلومتر است. حالا که این اطلاعات را درباره این اسلحه بدست آوردید بد نیست یک توضیحاتی هم درباره این اسلحه در بازی کانتر بدهیم.

گلوله کلاشینکف

اسلحه کلاش اسلحه تخصصی تیم ترور است و اعضای تیم ضدترور نمیتوانند آنرا بخرند مگر با پلاگین های مخصوص ادمینی و وی آی پی. کلید خرید اسلحه ak47 دربازی، کلید B  و سپس 42 است؛ میشود گفت کلاش محبوب ترین اسلحه کانتر استریک 1.6 است و اکثریت قریب به اتفاق بازیکن ها این اسلحه را دوست دارند. دوست داشتن این اسلحه به خاطر خوش رنگ بودن آن نیست بلکه به خاطر قدرت وحشتناک و کشندگی و دقت بالایش هست که آنرا تبدیل به یکی از مرگبارترین اسلحه های بازی کرده است.

این اسلحه قدرت و دقت خوبی در اهداف دوردست دارد و اگر قلق اسلحه را بلد باشید راحت میتوانید هدف را از فاصله خیلی دور هدشات کنید. تخصص این اسلحه در تک زنی است ولی برای رگبار و یا به اصطلاح گیمرها ول دادن هم بد نیست اما قلق ول دادن خاصی دارد که بیشتر موثر واقع بشود و چندتا هدف را همزمان هدشات کند که با تجربه بدست می آید. برای اسپری کردن خوب نیست چون اسلحه به خاطر قدرت بالا لگد بیشتری هم دارد و برای اسپری کردن گزینه خوبی نیست. برای اینکار اسلحه M4 متخصص این حوزه است و اگر با خفه کن به کار برده بشود اگر چه قدرت اسلحه را پایین میاورد ولی لگد خیلی کمتر شده و میشود خوب اسپری کرد.

همانطور که اشاره شد لگد ای کی 47 زیاد است و اگر در حالت رگبار استفاده شود رفته رفته لگد زیاد تر میشود و این علاوه بر خطای خود اسلحه بیشتر خطای انسانی میتواند باشد چون دست نمیتواند اسلحه را کنترل کند و نوک مگسک به سمت بالا پرت میشود و این رفته رفته بیشتر شده تا جایی که اسلحه کامل به سمت هوا شلیک میکند و از هدف دور میشود. به خاطر همین افراد حرفه ای با این اسلحه معمولا کمتر ول میدهند و بیشتر دو سه تا تیر پشت هم میزنند و کمی مکث میکنند تا دست اسلحه را کنترل کند بعد دوباره دوسه تا تیر میزنند که این بهترین فن برای به کارگیری این اسلحه و کنترل لگد اسلحه است.

در بازی بسته به سبک بازی که تک زنی و تمرکزی بازی میکنید یا ول میدهید دو پیشنهاد داریم : اگر تمرکزی و حرفه ای بازی میکنید از آپشن بازی، تیک اتوایم(auto aim) را بردارید چون لگد اسلحه را زیاد میکند و باعث خطای وحشتناک اسلحه میشود. اما اگر بازیکن ولری هستید تیک اتوایم را فعال کنید چون باعث پرتاب نوک اسلحه میشود و باعث میشود مثلا اگر سینه دشمن را هدف بگیرید تیر کمانه کرده و به هد بخورد و با دقت کمتری هدشات کنید ولی این مدل بازی اصلا مورد تایید نیست هرچند یک سبک بازی حساب میشود، بیشتر از اینکه مهارت در کار شما دخیل باشد شانس و لگد اسلحه در کار دخیل هستند.

خب سعی کردم توضیحات کاملی از این اسلحه خدمتتون بدم که امیدوارم از خوندنش لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید