آموزش و نکات مهم بازی کانتر استریک 1.6، وصل شدن به سرور، خرید اسلحه، پیشرفت در بازی

شاید خیلی از افرادی که تازه با بازی کانتراستریک 1.6 آشنا شدند با مشکلاتی مواجه هستند و در حقیقت یا بلد نیستند که چگونه به سرور آنلاین وصل شوند و بصورت آنلاین بازی کنند یا به سرور وصل شده اند ولی نمی دانند چگونه اسلحه و تجهیزات بخرند و یا شاید اصلا نمی دانند چطور حرکت کنند و شلیک کنند. ما در این مقاله به طور کامل بازی کانتر 1.6 را به شما آموزش می دهیم و با خواندن این مقاله بخش عمده مشکلات شما در بازی حل خواهد شد. لازم به ذکر است که این آموزش هم برای کانتر استریک 1.6 آنلاین صادق است و هم برای آفلاین و فرقی ندارد شما در کدام یک دچار مشکل هستید.

اگر بازی را از سایت ما دانلود کرده باشید یک سری سرور به صورت آماده و پیش فرض روی بازی است که یک مرحله کار شمارا آسان می کند و نیازی به پیدا کردن سرور خوب آنلاین ایرانی و اضافه کردن به بازی نیست. اما اگر بازی را از سایت های دیگر دانلود کرده اید و میخواهید سرورهای مارا اضافه کنید یا هر سرور دیگر باید آیپی سرور را داشته باشید و از قسمت Find Servers به قسمت Favorites مراجعه کرده و از قسمت پایین Add Server را بزنید و آیپی مورد نظر را در باکس قرار داده و تایید را بزنید تا سرور به لیست سرورهای شما اضافه شود.

پیشنهاد میکنیم از فایل کانتری که ما در سایت قرار دادیم استفاده کنید چون نسخه اصل کانتر بوده و کاملا سالم و بدون باگ هست، سرورهای آماده و دیفالت ما را دارد و نیازی به اضافه کردن سرور نیست، کامپکت شده و حجم بازی کمتر شده و نکته مهمتر اینکه مخصوص بازی آنلاین کانفیگ شده و شما داخل بازی دچار لگ و مشکل گرافیک و تصویر نخواهید شد.

از لیست سرورها یک سرور را انتخاب کنید و Connect را بزنید، اگر برای اولین بار وارد سرور میشوید یک سری فایل ضروری را اتوماتیک دانلود می کند و کمی زمان می برد تا دانلود کامل شود. پس صبر کنید تا فایل های سرور دانلود شوند، با اتمام دانلود شما وارد سرور می شوید؛ اکنون شما باید به یک تیم ملحق شوید(ترور-ضد ترور)؛ برای ملحق شدن به تیم تروریست کلید 1 را فشار دهید؛ در ادامه می توانید کلید های 1 تا 4 را برای برای انتخاب لباس بزنید. بعد از انتخاب لباس شما وارد تیم ترور می شوید؛ اگر دوست دارید به تیم پلیس ملحق شوید باید کلید 2 را هنگام وارد شدن به سرور بزنید و مثل گزینه ترور کلیدهای 1 تا 4 برای انتخاب لباس هستند. نکته ای که هست باید تیم ها ظرفیت داشته باشند تا به شما اجازه ملحق شدن داده شود در غیر این صورت سیستم بالانس سرور به شما اجازه نمی دهد تا به تیم ملحق شوید و باید به تیمی که یار کمتری دارد بروید.

وقتی موفق شدید به یک تیم ملحق شوید باید صبر کنید تا راند بعدی شروع شود تا شما بتوانید بازی انجام دهید و اگر در ابتدای راند وارد سرور شوید میتوانید در همان لحظه بازی کنید. برای خرید اسلحه در ابتدای راند سرورها زمان مشخصی در حد چند ثانیه تعیین میکنند که باید در آن زمان تجهیزات موردنیاز خود را بخرید و بعد آن زمان شما نمی توانید خرید کنید و باید تا راند بعدی صبر کنید. در ابتدای راند با فشردن کلید B میتوانید اسلحه بخرید اگر تیم ترور هستید بعد از آن کلید های 4 و سپس 2 را بزنید تا یک کلاشینکف بخرید(باید 2500 دلار پول داشته باشید) و اگر پول کافی ندارید باید با همان کلتی که دارید بازی کنید و پول بدست بیاورید تا در راندهای بعدی خرید اسلحه انجام دهید؛ می توانید اسلحه افرادی که کشته می شوند را هم بردارید. اما اگر تیم ضد ترور هستید باید بعد از کلید B کلیدهای 4 و 3 را به ترتیب بزنید تا یک اسلحه M4 بخرید. دکمه های خرید همه ی اسلحه ها را میتوانید با کمی کنجکاوری بدست بیاورید، ما در پستی دیگر لیست کامل اسلحه ها و نحوه خرید آنهارا خواهیم گذاشت.

بعد از خرید خرید اسلحه اگر تمایل داشته باشید میتوانید آیتم(نارنجک،فلش کورکننده،دودزا) و یا کیت خنثی(تیم ضد ترور) و کلاه و جلیقه بخرید؛ این تجهیزات پول خیلی کمی در مقایسه با اسلحه لازم دارند:

برای خرید نارنجک ابتدا کلید O را بزنید و سپس کلید 4

فلش : کلید O و 3

دودزا یا اسموک : کلید O و 5

کیت خنثی : کلید O و 6

کلاه : کلید O و 1

جلیقه و کلاه : کلید O و 2

بعضی از تجهیزات در بعضی سرورها غیر فعال هستند مثلا کلاه و جلیقه.

باید سریع خریدها را در عرض چند ثانیه انجام دهید و حرکت کنید. برای حرکت مثل همه بازی ها کلیدهای A-W-D-S کاربرد دارند؛ برای شلیک کردن باید ابتدا با حرکت دادن موس نشانه را به طرف دشمن ببرید و سپس با کلیک چپ موس شلیک کنید. کلیک راست موس برای زوم کردن در اسلحه های دوربین دار کاربرد دارد. کلید های کیبورد را می توانید با زدن کلید Esc کیبورد و از Options بازی و قسمت Keyboard شخصی سازی کنید و مثلا نشستن یا پریدن را به کلید های دلخواه خود منتقل کنید. در حالت پیش فرض:

کلید Space برای پریدن

کلید G برای انداختن اسلحه

کلید R برای عوض کردن خشاب

کلید E برای خنثی سازی بمب

کلید Ctrl برای نشستن

کلید Tab برای دیدن لیست امتیازات

و کلید های Shift و F هرکدام برای آهسته راه رفتن(عدم ایجاد صدای پا) و چراغ قوه کاربرد دارند.

نکاتی که اشاره شد همه آن چیزی نیست که شما برای حرفه ای شدن در بازی کانتر استریک باید بدانید، بلکه مقدمات یادگیری بازی است و باید با تمرین مهارت خودتان را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید